+38 050 155 45 95
Call-центр "Dent АС"

Брекети

Що таке Брекети і як вони працюють.
Брекет-система – це ортодонтична конструкція, яка призначена для корекції положення зубів і прикусу вцілому. Вона складається з декіькох основних елемнтів, кожен з яких, має свою роль і функцію в процесі лікування.

Брекет-система працює за принципом тяги. На кожен зуб приклеюються ьрекет, в яки фіксується дуга. Дуги виготовлюють зі спеціального металу, який має “пам’ять” ы приймаэ задану форму. Поступово, дуга починаэ тиснути на зуб, за допомогою “пам’яті” матеріалу.
Сила тиску залежить від товщини самої дуги. Лікування завжди починають з найтонших дуг і поступово збільшують силу тиску.

Лікування на брекетах:

  • Скупченість зубів
  • Збільшені проміжки муж зубами, щілини
  • Зміщення і нахили зубів внаслідок проведеного видалення
  • Неправильне змикання зубів і щелеп
  • Аномалії прикусу

Ортодонтичне лікування на брекетах часто є підготовяим етапом перед протезуванням, імплантацією, а також частиною естетичного лікування перед установкою вінірів.

Лігатурні та безлігатурні брекети
Такі брекети розрізняють за типом кріплення основних елементів: дуги і замочка.
Лігатурні брекети передбачають використання лігатур – спеціальних фіксаторів, якими кріплять дугу до замку.
Безлігатурні або самолігуючі брекети – найбільш сучасний вид, в якому сам замочок вже містить фіксатор.

Матеріал брекетів
Всього є п’ять видів: метал, кераміка, сапфір, пластик і комбіновані, які поєднують керачні брекети для передніх зубів і метал для бічних. Така різноманітність дає можливість вибрати брекети відповідно до своїх побажань, фінансових можливостей і способу життя.

Які брекети краще?

Кожна брекет-система має свої переваги і недоліки.
Лігатурні брекети містять додаткові кріплення, які впливають на естетику, гігієну і терміни лікування. Але при цьому вони надійні та коштують менше.
Безлігатурні брекети по праву вважаються найбільш сучасними і технологічними. За рахунок вбудованого кріплення, тертя між дугою і брекетом мінімальне, щоо позитивно впливає на термін лікування. Самолігючі брекети виглядають більш акуратно і за ними легше доглядати, в плані щоденної гігієни. Ортодонти все частіше віддаються перевагу і рекомендують саме безлігатурні брекети.

Що стосується матеріалу брекетів, слід враховувати їх зовнішній вигляд. Керамічні та сапфірові брекети виглядають найбільш непомітно і красиво. Металеві, не дивлячись на свій зовнішній вигляд, прекрасно справляються зі своїм завданням. Мало хто при виблрі брекетів усвідомлює. що повне звикання до них і нового зовнішнього вигляду відбувається за тиждень-два, і потім вони стають звичними і рідними.

У нашій клініці для фіксації брекетів ми використовуємо матеріал з фтором. Це не лише не шкодить зубам, але й запобігає утворенню карієсу та укріплює зубну емаль. Ми використовуємо тільки самолігатурні брекети.
Переваги: значно полегшують процес чищення зубів, на них не назбирується наліт і не утворюється карієс.

Варто пам’ятати, що носіння брекетів це лише основна фраза ортодонтичного ліуквання після якої настає фаза ретеційна.