+38 050 155 45 95
Call-центр "Dent АС"

Що таке Гінгівіт?

Гінгівіт – це запалення ясен через погану гігієну ротової порожнини, куріння, авітамінозу, зниження імунітету, бактеріальних і вірусних захворювань верхніх дихальних шляхів порушення гормонального фону, травматичного прикусу. Може виникнути у пацієнтів будь-якого віку, так як його збудники перебувають у ротовій порожнині кожної здорової людини, але високий імунітет не дає розвинутися захворюванню далі. Гінгівіт виникає тоді, коли знижується опірність організму до інфекційних агентів: Bacteroides gingivalis, Streptococcus oralis, Actinomycetes comitans і Porphyromonas gingivalis.

Навіть найменші шматочки їжі, що залишииллися в роті після трапези, є сприятливим середовищем для зростання та розвитку інфекцій. Якщо не чистити зуби після їжі, бактерії почнуть швидко розмножуватися та утворять м’який наліт, який порушує природний захисний бар’єр. Зуб стає вразливим починається запальний процес.

Для того, щоб запобігти гінгівіту, необхідно регулярно чистити зуби, язик, ясна, внутрішні поверхні щік. Додатково слід очищати ниткою міжзубні проміжки. Пацієнтам, які знаходяться в групі ризику, рекомендується полоскання антисептичними розчинами.

Виявивши симптоми хвороби, слід негайно звернутися за допомогою до лікаря пародонтолога, інакше гінгівіт може перетворитися в пародонтит.

До групи ризику входять пацієнти:

  • всі, хто носить зубні протези;
  • ті, які не мають можливості проходити регулярні огляди у стоматолога;
  • та ті, хто не приділяє належної уваги гігієні порожнини рота.